poniedziałek, 16 lipca 2012

Prawda czy mit? Wyszczuplanie przez masowanie, produkty do masażu


Czy masaże mają jakikolwiek sposób pomóc w odchudzaniu? Oczywiście TAK, ale zawsze musi być jakieś "ale" sam masaż w na pewno nie spowoduje, że nagle stracimy zbędne kilogramy. 


Masaż może mieć kilka elementów mające wpływ na odchudzanie:


1. Masaż przyśpiesza proces odchudzania, poprawia wydajność mięśni dzięki czemu możemy dłużej i intensywniej ćwiczyć

2. Masaże wpływają relaksująco na mięśnie

3. Masaże poprawiają cyrkulacje krwi dzięki czemu węglowodany są szybciej transportowane do mięśni w celu ich odżywienia. Po masażu lepszy jest też transport tlenu powodujacy spalanie zbędnych kalorii czyli odchudzanie.

4. Masaż skraca czas potrzebny na regeneracje między treningami. W czasie ćwiczeń w mięśniach odkładany jest kwas mlekowy i węglowy. Masaż poprzez poprawienie przepływu krwi pomaga usunąć toksyny z mięśni co przyśpiesza czas regeneracji mięśni. Dzięki temu możemy częściej ćwiczyć co wpłynie na szybkość zrzucania wagi.

5. Według niektórych badań masaż może rozrywać komórki tłuszczowe dzięki czemu tłuszcz jest łatwiej wchłaniany/spalany. To oczywiście ma bezpośredni wpływ na odchudzanie.

Tak więc masaż ma pozytywny wpływ na proces odchudzania i może go wspomagać.

Pamiętajmy jednak, że same masaże beż ćwiczeń niewiele nam dadzą.  Potrzebne są ćwiczenia i diety odchudzające.


 Produkty do masażu
Jak wiecie od pewnego czasu walczę zaciekle z cellulitem. I mogę po cichutku Wam się przyznać, że widać już powoli pewne postępy. Dzisiaj post o produktach do masażu ud i pośladków. Moim ulubionym produktem są zdecydowanie chińskie bańki. Zestaw czterech baniek można kupić w każdej Aptece za około 25 zł. 

Wykonując masaż trzeba pamiętać o kilku zasadach:
1. Masaż wykonujemy od dołu do góry, wykonując kuliste ruchy kierując się do góry
2. Dla lepszego poślizgu bańki używamy oliwki antycellulitowej lub olejku do masażu. Moją ulubioną oliwka jest oliwka antycelulitowa Ziaja. Ogromna butelka za niewielkie pieniądze dostępna w każdym Rossmanie.
3. Ciało po masażu bańką powinno być ciepłe i zaczerwienione. Głaskanie po wierzchu niestety nie przyniesie efektu. Na początku masaż jest bolesny i mogą pojawiać się drobne siniaki, ale z czasem skóra się przyzwyczaja i zabieg przestaje być nieprzyjemny.
4. Masażu nie wykonujemy podczas miesiączki gdyż może spowodować większe krwawienie.
5. Nie wolno stawiać baniek w na skórę zmienioną chorobowo, na wszelkiego rodzaju znamiona oraz   gdy mamy problem z żylakami i kruchymi naczyniami krwionośnymi
6. Masaż powinien trwać ok. 20 min.


Etapy masażu

I etap – nałożenie oliwki oraz wykonanie delikatnego masażu podłużnego  w celu rozluźnienia mięśni i przyzwyczajenia skóry do intensywnego masażu bańką (od 2 do 4 minut).

II etap – zaczynamy prace bańką, wykonujemy ruchy koliste i zygzakowate, delikatniej traktujemy zewnętrzna stronę ud, jest po prostu bardziej bolesna.

III etap – ponownie wykonujemy ręczny delikatny masaż (od 2 do 4 minut).

Aby zabieg był skuteczny i przyniósł oczekiwane efekty należy wykonać serię 10 zabiegów najlepiej co drugi dzień. Po zakończonej serii wskazane jest zrobienie kilkudniowej przerwy. Masaż bańką jest silnym bodźcem dlatego po jego wykonaniu mogą pojawiać się siniaki oraz popękane naczynka szczególnie po pierwszym zabiegu. Są to zmiany niegroźne i powinny całkowicie zaniknąć po okresie jednego tygodnia.


Masażery
 
W sklepach możemy zaopatrzyć się w przeróżnego typy masażery elektryczne, które po nałożeniu na uda, pośladki czy brzuch same masują zaatakowane miejsca. Jednak ich koszt odstraszył mnie skutecznie. Postanowiłam zainwestować
w masażer manualny. Codziennie rano pod prysznicem wykonuję masaż zaczynam od kostek nóg,
kierując się w stronę ud i brzucha. Najlepsze są powolne ruchy koliste. Uwaga jeżeli wykonujemy masaż na brzuchu koła zataczamy zgodnie |
z kierunkiem wskazówek zegara. Po masażu nakładam balsam ujędrniający,
ja używam Eveline
Slim Extreme 3D Spa. Uwielbiam to uczucie chłodu po masażu.


Rękawice

Rękawice do kąpieli to bardzo praktyczna rzecz. Za ich pomocą można jednocześnie myć ciało i wykonywać delikatny peeling. Są szorstkie ale nie podrażniają skóry. Bardzo dobrze myją skórę nie drażniąc jej. Rękawice te wspomagają poprawę krążenia, usuwają zrogowaciały naskórek, wygładzają.  Bardzo wygodnie mi się ich używa, nie spadają z rąk podczas używania, bardzo dobrze dopasowują się do każdej dłoni. Są wykonane z mocnego materiału i nie rozciągają się i nie rozlatują podczas mycia. Bardzo szybko też schną co jest ich dużą zaletą.. Działają jak delikatny peeling drobnoziarnisty – po umyciu skóra jest świetnie wygładzona, ujędrniona i miękka. Są praktyczne i wygodne w użytkowaniu.
Jest kilka rodzajów rękawic: z trawy morskiej, bawełniane, ze szczeciny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję bardzo za każdy dodany komentarz :) Pozdrawiam :*