wtorek, 17 lipca 2012

Sposoby na wrastające włoski

Cześć Dziewczyny!

Czy też zauważyłyście, że po depilacji  włoski Wam wrastają, a na nogach pojawiły się szpecące krostki? Zdarzyło się to chyba każdej z nas, że zamiast pięknych, gładkich nóg i bikini skóra po depilacji stała się podrażniona, zaczerwieniona, a po kilku dniach pojawiły się stany zapalne.

Jak uniknąć takich niespodzianek i czy są metody, które gwarantują usuwanie włosków bez komplikacji? Postaram się Wam opisać parę sposobów na ten problem, które mi pomogły.
Przyczyny  wrastania włosków:

Głównym powodem wrastania włosków jest:  nieodpowiednia metoda depilacji oraz nieprawidłowy wzrost włosa. Depilatory i woski stosowane regularnie znacznie osłabiają odrastający zarost i nie ma on siły, by przebić się przez naskórek. W takim wypadku „odbija się” od skóry, zwija w spiralkę i zmienia kierunek rośnięcia. Mieszek włosowy staje jest podrażniony, zaognia się, a jeśli dodatkowo zostanie zainfekowany bakteriami (np. z powodu złego oczyszczenia depilatora lub braku odpowiedniej dezynfekcji skóry po depilacji u kosmetyczki), może się w nim zbierać ropa.Moje sposób na wrośnięty już włosek:

1.       Po pierwsze dezynfekcja miejsca, gdzie występuje stan zapalny i zaczerwienienie.
2.      Biorę zdezynfekowaną igiełkę, pęsetkę i następnie staram się wydobyć włosek.
3.      Jeżeli udało się mi wyciągnąć włos, smaruję to miejsce maścią z antybiotykiem
- ja stosuję Tribiotic
4.      Jeżeli wrośnięty włosek znajdował się w sferze bikini, to raczej staram się unikać wszelkiego rodzaju otarć bielizny (koronek), stosuję również zasypkę dla dzieci , aby zminimalizować tarcie bielizna-skóra
5.      Przez okres w którym mam zaczerwienienie po tym zabiegu, stosuję maść z antybiotykiem


A co z robić żeby włoski nie wrastały?

1.       Należy przed depilacją zrobić peeling, odblokuje to mieszki włosowe i sprawi, że nowe włoski łatwiej przedostaną się na powierzchnię naskórka.
2.      Wybór  metody depilacji jest szeroki,  ale należy pamiętać, że stosując depilatory, plastry z woskiem  osłabiamy cebulki włosowe, przez co włos nie ma siły przedostać się na powierzchnię skóry i tym samym włoski wrastają.
3.      Podrażnienia mogą wywoływać także maszynki do golenia. Mogą one wynikać
z wielokrotnego korzystania z maszynki. Wówczas nawet nie potrzeba skaleczenia, by doszło do infekcji bakteryjnej.  Trzeba pamiętać, że włosków nie można usuwać „na sucho”. Koniecznością jest zastosowanie pianki do golenia, która przyczynia się do zmiękczenia włosków. Warto również owłosienie usuwać „z włosem”.
4.      Po depilacji miejsce depilowane, zwłaszcza bikini należy zdezynfekować , a następnie posypać zasypką dla dzieci.
5.      Pamiętajmy również o częstym nawilżaniu miejsc depilowanych kremami opóźniającymi porost włosów.
6.      Unikamy bardzo obcisłych ubrań, ciasne ubrania nie tylko podrażniają świeżo wydepilowaną skórę, ale po kilku tygodniach mogą przyczynić się do wrastania włosków.To moje sposoby na ten uciążliwy problem. A Wy jak radzicie sobie z wrastającymi włoskami?

3 komentarze:

 1. niestety też mam ten problem, u mnie Tribiotic nie pomaga, teraz testuje na sobie maść cynkową oraz dobre nawilżenie skóry.

  OdpowiedzUsuń
 2. Touche. Sound arguments. Keep up the good effort.


  Here is my homepage what do braces cost

  OdpowiedzUsuń
 3. tribiotic jest dobry przez jakiś czas, później przyzwyczaiła mi się skóra, teraz próbuje jak działa Bump Eraiser, kosmetyczka mi poleciła ten specyfik...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy dodany komentarz :) Pozdrawiam :*