czwartek, 25 kwietnia 2013

5 rzeczy które warto wiedzieć na temat skóry w nocy


         Staram się chodzić spać około 23-24, jeśli tego nie zrobię, wyglądam okropnie następnego dnia. Nie tylko ważne jest 8 godzin snu, ale także jakość snu. Dlaczego tak się dzieje?

Oto powody:

1. Odnowa komórek skóry i regeneracja
Regeneracja komórek skóry następuje nieco szybciej w nocy niż w ciągu dnia. Według naszych zegarów ciała w nocy regeneracja komórkowa osiąga swój szczyt . Kiedy śpimy, organizm naprawia szkody powstałe w skórze w ciągu dnia. Badania pokazują, że regeneracja komórek skóry jest niemal dwukrotnie wyższa w nocy, ze szczytem między 23:00 a 04:00. Wtedy też odbudowuje się warstwa ochronna naskórka. Ilość produkcji kolagenu jest wyższa, szkodliwe wolne rodniki są niszczone, a uszkodzenia komórek są  naprawiane.

2. Skóra jest bardziej otwarta na wchłanianie substancji czynnych
Skóra wchłania wszystkie aktywne składniki kremów w nocy, a nie wciągu dnia. Substancje czynne zawarte w kremach są mniej skuteczne, gdy wystawione na światło słoneczne. Ponadto, Twoja skóra nie musi konkurować z innymi produktami, makijażem lub krem ​​do opalania, aby walczyć z promieniowaniem UV, zanieczyszczeniem środowiska i innymi szkodliwymi elementami środowiska w dzień.

3. Temperatura ciała jest wyższa
W tym czasie temperatura ciała lekko się podwyższa, pobudzone jest też mikrokrążenie krwi. Zwiększa się przepuszczalność naczyń krwionośnych dzięki czemu produkty do pielęgnacji skóry mogą lepiej przenikać w głąb skóry i dają lepsze wyniki.

4. Produkcja melatoniny wzrasta
Melatonina jest występującym naturalnie w organizmie człowieka hormonem, produkowanym w ośrodkowym układzie nerwowym przez szyszynkę. Hormon ten odgrywa ważną rolę w regulacji godzin snu i czuwania w ciągu doby. Niektórzy badacze wierzą, że z ilością melatoniny związane jest ze starzeniem się. W stosunku do skóry, melatonina jest również w stanie stłumienia promieniowania ultrafioletowego (UV) indukowaną przez uszkodzenie komórek skóry i wykazuje silne działanie przeciwutleniające w UV eksponowanych komórkach.

5. Wybierajmy produkty do pielęgnacja twarzy ostrożnie
Należy uważać na  odżywianie skóry w nocy. Kremy bardzo bogate składem- odżywcze mogą zakłócać procesy skóry, która w nocy próbuje się zregenerować. Według dr Haushka, podczas snu skóra ciężko pracuje regenerując się równoważąc produkcję sebum, pozbywając się zanieczyszczeń. Regularne stosowanie kremów na noc koliduje z podstawowymi zadaniami i czasem w którym skóra staje się mniej zdolna do opieki nad sobą. Pokrycie skóry kremem nawilżającym 24 godziny na dobę, wysyła sygnał do gruczołów łojowych, aby zmniejszyć produkcję wilgoci, powodując przesuszenie skóry. Z czasem skóra staje się zależna od produktów nawilżających i tylko wtedy wygląda 'normalnie'. Więc pamiętajmy, aby chociaż czasami pozwólmy skórze oddychać!

7 komentarzy:

 1. Najbaldziej nie lubię u siebie opuchniętych oczu. Po ciężkiej nocy. Pouczający post.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo świetny post. Faktycznie sama na sobie zauważyłam, że na noc nie powinno wklepywać w twarz tony kremów nawilżających itp... nie raz poszłam do snu bez kremu na twarzy i skóra była bardzo rozpromieniona :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam zawsze problem z opuchniętymi oczami...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi zawsze pomagają lodowe, ogórkowe płatki na oczy, zawsze trzymam je w zamrażarce, rano jak znalazł:-). O nich pisałam tutaj: http://biustys.blogspot.com/2013/04/diy-lodowe-ogorkowe-patki-na-oczy-i.html

   Usuń
  2. też mam z tym kłopot :(
   zapraszam na mojego początkującego bloga copacabanaa.blogspot.com, niedługo planuje własnie post dotyczący tej kwestii :)

   Usuń
 4. bardzo mnie nim zaciekawiłaś :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy dodany komentarz :) Pozdrawiam :*