niedziela, 14 lipca 2013

Oczyszczanie twarzy. Jaką metodę wybrać ?






Peelingi pozwalają usunąć martwy naskórek, oczyszczają pory i odblokowują je, regulują wydzielanie serum, stymulują komórki do odnowy, a podstawową ich zaletą jest przede wszystkim oczyszczanie twarzy. Dzisiaj przedstawię kilka zabiegów oczyszczania twarzy jakie można wykonać w domu





Oczyszczanie manualne
Jest to dość skuteczna metoda na oczyszczanie skóry, efekty widać natychmiast. Cały zabieg składa się z oczyszczania twarzy, tonizowania, nałożenia maseczki, rozgrzania skóry ciepłą parą, wyciskania zaskórników i pryszczy oraz dezynfekowania.
 
Wady:
- skóra po zabiegu jest podrażniona
- zwiększa się produkcja łoju, przez co skóra zaczyna się bardziej świecić
- efekty zabiegu są krótkotrwałe
- zaskórniki wracają po 2-3 dniach
- zwiększa się ilość zaskórników
- stan zapalny pod wpływem wyciskania może się rozprzestrzenić i powodować  wysyp pryszczy

Nie jestem zwolenniczką tego zabiegu nawet u kosmetyczki. W domu staram się nie wyciskać zaskórników. Pogarsza się stan skóry, zamiast być ładna i gładka zaczyna się przetłuszczać i robią się stany zapalne. Więc przestrzegam Was przed wyciskaniem, nasza skóra zaczyna się bronić i zamiast być pięknie oczyszczona, robią się krosty.

Oczyszczanie peelingami
Peelingi mechaniczne
Peeling mechaniczny – najpopularniejszy rodzaj powierzchownego peelingu. Zawiera drobinki ścierające, które mogą być mniejsze lub większe pochodzenia syntetycznego lub naturalnego. Wymagają delikatnego masażu. I tutaj wymienię:

Peeling ( grubo lub drobnoziarnisty)- zawiera granulaty polietynelowe, sproszkowane łupiny orzecha włoskiego, pestek brzoskwiń, moreli lub migdałów zmieszane z kremem, który ułatwia rozprowadzenie preparatu na skórze. Ponadto wprowadza się np. alantoinę o działaniu łagodzącym, pochodne siarki( peeling do cery tłustej- łojotokowej), miód, wyciągi z roślin( np. żeń-szeń) oraz substancje rozgrzewające. Preparat rozprowadza się na skórze cienką warstwą, opuszkami palców masujemy twarz kolistymi ruchami, ale nie trzemy twarzy, robimy to delikatnie. Na koniec  środek spłukujemy ciepłą potem chłodna wodą.
 


Peelingi drobnoziarniste przeznaczone są do cery normalnej, mieszanej i tłustej. Tego typu peelingi stosuję w miejscach gdzie występują zaskórniki czyli nos, broda i czoło. Na pozostałą część twarzy stosuję peelingi enzymatyczne.

Peelingi gruboziarniste dla cery normalnej i suchej

Wady:
- nie można stosować do złuszczania cer wrażliwych
- nie można stosować do cer z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi
- trzeba uważać przy stanach zapalnych skóry
- nie można stosować przy trądziku młodzieńczym i różowatym, opryszczce i innych infekcjach skóry,podrażnieniach

Peelingi enzymatyczne
Nie ma w nich drobinek ścierających, są mniej tłuste. Ich działanie opiera się na enzymach roślinnych: wnikają one w skórę, rozpuszczając połączenia międzykomórkowe i w ten sposób usuwając martwy naskórek. Najpopularniejsze enzymy to papaina pozyskiwana z papai oraz bromelaina z ananasa. W przeciwieństwie do peelingu fizycznego, który zakłada tarcie skóry preparatem z drobinkami łupin orzechów, pestek, cukru czy soli, nie działa drażniąco na delikatną skórę i co najważniejsze: przy kłopotach z trądzikiem nie rozsiewa go po całej twarzy.
 
Wady:
- moim zdaniem, jest to najmniej inwazyjna metoda oczyszczania twarzy i nie dostrzegam wad tego peelingu

Peelingi chemiczne
Peeling chemiczny polega na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Najczęściej stosowany jest kwas glikolowy otrzymywany z trzciny cukrowej, a także inne kwasy owocowe (AHA) występujące w naturze. Stosuje się również kwas trójchlorooctowy. Substancje te przenikają w głąb skóry i mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny, które są czynnikami podporowymi w skórze. Tym samym seria peelingów wpływa na odnowę naskórka oraz skóry, a także działa odmładzająco likwidując oznaki starzenia się skóry: przebarwienia, drobne zmarszczki i inne niedoskonałości.

Ja stosowałam trzy kwasy: glikolowy, migdałowy i kojowy. Najlepsze efekty osiągnęłam po kwasie kojowym, który przeznaczony jest przede wszystkim do rozjaśniania przebarwień. Rewelacyjne efekty! Także uzależniona jestem od maseczki Perfecty z kwasami owocowymi:-)

Rodzaje peelingów:
1. kwasy owocowe czyli alfa-hydroksykwasy - AHA:
- kwas glikolowy
- migdałowy
- pirogronowy
2. beta-hydroksykwasy:
- kwas salicylowy
 
Wady:
- zaczerwieniona skóra
- podrażniona

Jest jeszcze wiele innych rodzaju peelingów i metod oczyszczania twarzy ( np. mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny, peeling gommage), ale nie będę o nich pisać bo ich nie robiłam...
Jeszcze na koniec chcę Wam polecić artykuł o pewnej blogerce, która popsuła sobie cerę przez jeden z zabiegów oczyszczania twarzy u kosmetyczki. Tutaj artykuł

zabiegi na twarz/http://bunbunmakeuptips.com

Więc róbmy peelingi, ale zawsze dokładnie przeanalizujmy czego nasza skóra potrzebuje, aby jej dodatkowo nie podrażnić. Gdy nasza skóra będzie dobrze oczyszczona składniki kremów, maseczek, będą lepiej przenikały w głąb skóry i będziemy się cieszyć piękną, promienną skórą!

A Wy jakiego rodzaju peelingów używacie?

Ps. Zapraszam na moje nowe wakacyjne rozdanie tutaj

18 komentarzy:

  1. przeczytałam artykuł..okropnie to wygląda :/

    OdpowiedzUsuń
  2. Kochana ja uwielbiam Twoje posty. Zawsze coś z nich wynoszę konkretnego :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuje:-) Cieszę się, że moje posty są dla Ciebie interesujące.

      Usuń
  3. O rany ale jaja!!! zaufaj tu takie kosmetyczce, biedna dziewczyna!!!!

    OdpowiedzUsuń
  4. Mama miała mikrodermabrazję i uważa, że bardzo fajny efekt ;).
    Co do kwasu, to miała koleżanka i przez parę dni chodziła z czerwoną twarzą ;p.

    OdpowiedzUsuń
  5. Ciekawy artykuł.Ja własnie zaczęłam stosować peeling enzymatyczny i w porównaniu z mechanicznym skóra nie jest az tak gładka niestety :(

    OdpowiedzUsuń
  6. moja skóra uwielbiam mikrodermabrazję szafirową yoskine. to najlepszy peeling jaki miałam

    OdpowiedzUsuń
  7. Co do artykułu. Chciałam tylko dodać, że kosmetyczka prowadząc rozmowę przed zabiegiem, nie zawsze dowiaduje się, ze ktoś jest na coś uczulony, bo ta osoba o tym nie wie. Więc zwalanie winy na zabieg nie jest w porządku ;))

    OdpowiedzUsuń
  8. moja cera dobrze reaguje na peelingi z perfecty, zarówno na ten drobno jaki i gruboziarnisty :)

    OdpowiedzUsuń
  9. ja stosuję raz w tygodniu peeling twarzy, bardzo delikatny. Na trądzik używam żelu alaclarin, bo mam niestety te problemy jeszcze,a le już się one zmniejszają.

    OdpowiedzUsuń
  10. Oczyszczanie twarzy manualnie, w domowym zaciszu jest dobre na co dzień. Ale od czasu do czasu warto wybrać się na profesjonalny zabieg u kosmetyczki. Polecam artykuł o zabiegach: http://kobieta.dlastudenta.pl/artykul/Jaka_metoda_oczyszczania_skory_twarzy_sprawdzi_sie_latem,120833.html

    OdpowiedzUsuń
  11. Witam polecam estetycznamed
    posiadają najlepsze metody oczyszczania twarzy. W bardzo dobrych cenach polecam !

    OdpowiedzUsuń
  12. Witam polecam estetycznamed
    posiadają najlepsze metody oczyszczania twarzy. W bardzo dobrych cenach polecam !

    OdpowiedzUsuń
  13. Wiadomo, że gdy chcemy mieć idealną twarz musimy ją pielęgnować w odpowiedni sposób, ale warto wiedzieć, że w przypadku dbania o skórę naszej twarzy są również ważne wizyty u profesjonalistów i wykonywanie bardziej skomplikowanych zabiegów. W Warszawie mogę polecić Estetyczną Med i jeśli nie występują na twarzy jakieś stany zapalne czy trądzik warto wybrać mezoterapie igłową, która daje genialne efekty!

    OdpowiedzUsuń
  14. Medycyna estetyczna bardzo idzie teraz do przodu. Miałam blizny potrądzikowe i wypełniono mi je w Estetyczna Med. To jeśli chodzi o trudniejszy zabieg, a teraz odpowiem na pytanie dotyczące oczyszczania twarzy. Nigdy tego sama nie robiłam. Zawsze w ww gabinecie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za każdy dodany komentarz :) Pozdrawiam :*